Pilates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilates je cvičenie, pri ktorom sa až tak nezapotíte, nečakajte však iba “váľanie” sa po podložke. Jednotlivé cviky sú navrhnuté tak, aby ste na svoje telo pôsobili rovnomerne vo všetkých svalových partiách. Koncentrácia na pohyb Vám prinesie príjemné uvoľnenie mysle a zbaví Vás stresu z náročného dňa.

Vedeli ste že každých 10 rokov nám bez pravidelnej aktívnej námahy ubudne 5% svalovej hmoty? Pravidelnými Pilates cvikmi máte možnosť udržať svoje svaly pevné a elastické a zároveň pritom relaxovať. Keď dáte vašim myšlienkam voľný priebeh oddych bude dokonalý.

Zakladateľ Pilates alebo “Contrology” zostavil a navrhol 34 cvikov,  všetky tieto ale nemusia vyhovovať práve Vám. Preto na svete existuje množstvo škôl alebo smerov Pilates. Niektoré úzko spolupracujú s fyzioterapeutmi a rehabilitačnými lekármi a takto sa originálne cviky stávajú prijateľnými pre dnešný, v prevažnej väčšine sedavý spôsob života.

Na mojich hodinách dbám na kvalitné prevedenie cviku a preto sa neobávajte korekcií. S detailami sa pohráme pri cvikoch a zrazu si uvedomíte že Vaše držanie tela je iné aj počas práce v kancelárii, chôdzi, práce v záhrade… Na hodinách sa naučíte vnímať pohyb a predítete nadmernému zaťaženiu jednotlivých svalových partií.

  Tréneri  

Silvia Bubenková
Pilates

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny